Løbskalender

vikinglogo

5. december 2017. Løbskalender er opdateret med årets O- og motionsløb. Senere kommer cykelløb  på siden. Denne Side er kun vejledende:
GÅ ALTID TIL ARRANGØRERNES EGNE HJEMMESIDER HVIS DU VIL VÆRE SIKKER PÅ STARTTIDSPUNKTER M.V. 


 

apr
22
søn
O-løb: P-løb 4, Hammeren
apr 22 kl. 08:45
apr
28
lør
O-løb: By Orientering 3, Nexø Torv
apr 28 kl. 14:00
maj
6
søn
O-løb: BM massestart, Blosterbjerg i Almindingen,
maj 6 kl. 08:45
maj
13
søn
O-løb: Sommercup 1, Bokul, Gudhjem
maj 13 kl. 08:45
maj
27
søn
O-løb, Kontrol af faste poster, Rønne Plantage
maj 27 kl. 09:00
jun
3
søn
O-løb: P-løb 5, Blykobbe Plantage, Sandegård
jun 3 kl. 08:45
jun
10
søn
O-løb: Sommercup 2, Dueodde Fyr
jun 10 kl. 08:45
jun
17
søn
O-løb: P-løb 6, Varperne, Ølenevej
jun 17 kl. 08:45
jun
24
søn
O-løb: SommerCup 3, Rytterknægten,
jun 24 kl. 08:45
aug
5
søn
O-løb: Sommercup 4, Vetermarie Plantage,
aug 5 kl. 17:45
aug
12
søn
O-løb: P-løb 7, Paradisbakkerne,
aug 12 kl. 08:45
aug
19
søn
O-løb: SommerCup 5, Rutsker Højlyng, Rokkestenen
aug 19 kl. 08:45
aug
26
søn
O-løb: BM kort, Rø Plangtage,
aug 26 kl. 08:45

Started ved P-plads på Sigtevej.

sep
2
søn
O-løb: P-løb 8, Raghammer, Vestre Sømarksvej
sep 2 kl. 08:45
sep
15
lør
O-løb: Familietræning, Galløkken, P-plads
sep 15 kl. 14:00 – 15:00
sep
23
søn
O-løb: BM klassisk, Almindingen, Bastemose, Hareløkkerne
sep 23 kl. 08:45
okt
7
søn
O-løb: Sommercup 6, Varperne,
okt 7 kl. 08:45
okt
14
søn
O-løb: P-løb 9, Almindingen, Bolsterbjerg
okt 14 kl. 08:45
okt
20
lør
O-løb: By Orientering 5, Havnen i Gudhjem,
okt 20 kl. 14:00
okt
26
fre
O-løb: Höst Open sprint, Svaneke,
okt 26 kl. 14:00 – 15:00

Nærmere tilgår om starttidspunkter, startsted m.v. Se arrangørens hjemmeside

okt
27
lør
O-løb: Höst Open, Blykobbe Plantage / Hasle Lystskov,
okt 27 kl. 11:30
okt
28
søn
O-løb: Höst-open, Slotslyngen,
okt 28 kl. 09:00
nov
4
søn
O-løb: P-løb 10, Rytterknægten / Vestermarie Plantage,
nov 4 kl. 08:45

Mødested ved Lilleborg

nov
11
søn
O-løb: Vinterlang 1, Hammeren,
nov 11 kl. 08:45
nov
18
søn
O-løb: Kontrol af faste poster, Nordskoven, Sandegård
nov 18 kl. 09:00
nov
25
søn
O-løb, Vinterlang 2, Rønne Plantage/Onsbæk,
nov 25 kl. 08:45
dec
2
søn
O-løb: Juleløb, Louisenhøj, Torneværksvej 20,
dec 2 kl. 13:00 – 14:00